Menu główne

 zjazd   IX Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

 

„Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie i za to Wam dziękuję”, pod tym hasłem odbył się IX Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. 14 czerwca Szkoła Podstawowa w Mostkowie gościła u siebie 14 delegacji szkół wraz z dyrektorami
i opiekunami. Spotkanie rozpoczęło się przed szkołą, gdzie po oficjalnym przywitaniu gości przez Dyrektor panią Iwonę Galbarczyk, nastąpił uroczysty przemarsz do kościoła pw. św. Antoniego w Mostkowie. Mszy św. przewodniczył legnicki biskup pomocniczy Marek Mendyk.
Po ceremonii mszy św. uczestnicy spotkania udali się do szkoły, gdzie po uroczystym złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza przy obelisku Jana Pawła II, Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska - Kulesza, Burmistrz Barlinka pan Dariusz Zieliński, Dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie ks. dr Paweł Płaczek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mostkowie pani Iwona Galbarczyk, zasadzili pamiątkowe drzewo: buk płaczący.
Kolejnym etapem zjazdu była akademia poświęcona naszemu ukochanemu patronowi, w wykonaniu uczniów naszej szkoły, pod pieczą pana Andrzeja Galbarczyka i pani Weroniki Marciniak. Pieśni papieskie, sentymentalne wiersze, zdjęcia multimedialne przywołały wspomnienia, a łza wzruszenia pojawiła się w niejednym oku.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, a po nim spacer po szkole, wystawę relikwii, pamiątek oraz zdjęć Ojca Świętego. W ramach spotkania odbyły się również Podchody Papieskie oraz konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Po wyłonieniu laureatów konkursu i ogłoszeniu wyników oraz wręczeniu nagród, uczestnicy zjazdu zostali zaproszeni na obiad, papieskie kremówki i długie integracyjne rozmowy.
Dziękujemy za obecność wszystkim tym, którzy chcieli być z nami w tym szczególnym dniu: naszym gościom, rodzicom i dzieciom, które nasz Papież Polak kochał najbardziej. Gorące podziękowania składamy strażakom z OSP w Mostkowie, sponsorom, pracownikom szkoły oraz rodzicom, których pomoc jest bezcenna.

„ Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

 {youtube}UsY8HeY01k8{/youtube}

D.D

 

.