Menu główne

 05mzd19  

„Chce mi się chcieć”

 

 

 

-  słowa gminnej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, stały się mottem  tegorocznego konkursu profilaktycznego,   który  odbył się  27 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie. Była to już XVIII edycja konkursu NASZE ZDROWIE, konkursu, który opracowany został dla potrzeb szkoły z uwzględnieniem  zainteresowań  rozwojowych  jej  uczniów. O  tym, jakie zagrożenia niosą za sobą uzależnienia od  używek, jak również o tym, jak  bardzo szkodliwy jest ich wpływ na zdrowie i nasze życie, doskonale wiedzą nie tylko uczniowie szkół Gminy Barlinek. Przystąpiły do niego w tym roku szkolnym 4 szkoły;  uczniowie  klas  VIII ze  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Barlinku, uczniowie klas VIII ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myśliborzu  i  Szkoły Podstawowej w Lipianach oraz uczniowie  naszej szkoły.  Każdą szkołę reprezentowała  pięcioosobowa drużyna. Gościliśmy  u siebie przedstawicieli Sanepidu, Policji,  Kierownika Zespołu Interdyscyplinarnego, Pełnomocnika Burmistrza oraz pedagogów i nauczycieli z  zaprzyjaźnionych szkół. Celem  konkursu, który organizujemy w  naszej szkole już od  18 lat jest promocja  zdrowego stylu życia, uświadamianie negatywnych skutków działania środków  psychoaktywnych, motywowanie do rozwiązywania problemów oraz zapobieganie zagrożeniom dnia dzisiejszego w myśl hasła „Bliżej siebie - dalej od uzależnień”. Zmagaliśmy się z wieloma zadaniami dotyczącymi profilaktyki uzależnień i promowania zdrowego sposobu odżywiania. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą na temat zagrożeń  wynikających z wszelkiego rodzaju używek. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody w wersji sportowej ufundowane przez Burmistrza Gminy Barlinek p. Dariusza Zielińskiego, za które składamy serdeczne podziękowania. Konkurs zakończyły rozgrywki sportowo – rekreacyjne na Orliku oraz wspólne ognisko integracyjne.

Mamy nadzieję, że dzięki wzbogaceniu uczniów  szkół w wiedzę dotyczącą uzależnień będą oni promować we własnych domach szeroko idącą wstrzemięźliwość i zdrowy styl życia.

Dziękujemy za wspólne spotkanie  i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.