Menu główne

 06op19  

VIII Mini Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków

 

 

7 czerwca na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie odbyły się, podczas VIII Mini Igrzysk Olimpijskich, sportowe zmagania przedszkolaków. W Olimpiadzie udział wzięły dzieci w wieku przedszkolnym z gminy Barlinek. Po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Iwonę Galbarczyk i otwarciu Igrzysk przez Pana Zdzisława Kika, nastąpił przemarsz przedszkolaków ze zniczem olimpijskim i flagą, odśpiewanie piosenki olimpijskiej oraz uroczyste ślubowanie. Następnie wszystkie grupy zaprezentowały się za pomocą rymowanek i haseł, po czym rozpoczęły się zmagania drużynowe. Sportowe konkurencje dały wiele radości przedszkolakom, które z zaangażowaniem brały udział w rywalizacjach, pamiętając o tym, że najważniejsza jest dobra zabawa. Konkurencje oceniało i wyśmienicie bawiło się z dziećmi jury w składzie : Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mostkowie Pani Iwona Galbarczyk, Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 „Pod Topolą” w Barlinku Pani Barbara Walaszczyk, Kierownik Referatu Oświaty, Sportu, Kultury i Spraw Społecznych w Barlinku Pan Zdzisław Kik oraz sędzia główny Pan Sylwester Wroński Specjalista ds. sportu w BOK Panorama. Po wyłonieniu zwycięzców wszystkie maluchy uczestniczyły w integracyjnych zabawach muzyczno – ruchowych, po których udały się na poczęstunek: kiełbaski z grilla i pyszne lody.

Mini Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków zakończyły się wręczeniem pucharów, dyplomów i medali wszystkim uczestnikom oraz nagród niespodzianek dla każdej z grup.

Miejsce I – „Pracowite Pszczółki” Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie.

Miejsce II – „Krasnale I” Przedszkole Miejskie Nr 2 „Pod Topolą”
w Barlinku.

Miejsce III – „Jesień” Niepubliczne Przedszkole Językowe
„W Wiśniowym Sadzie”.

Miejsce IV- „Biedronki” Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie.

Na naszej Olimpiadzie nagrodzone zostały wszystkie dzieci, a nagrodą dla nas były ich uśmiechnięte buzie i okrzyki radości. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak wyjątkowej imprezy dla naszych maluszków oraz grupom przedszkolnym za udział a także ich opiekunkom, za wkład pracy w przygotowanie dzieci. Zapraszamy za rokJ

 

 

D.D.

                                             

 Kliknj link aby obejrzeć film.       {youtube} https://youtu.be/GpXhX6GR0b0 {/youtube}