Menu główne

 11pas19  

Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie.

 

Pierwszoklasiści naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. 28 listopada złożyli swoje Ślubowanie i uroczyście zostali Pasowani na Ucznia Szkoły Podstawowej w Mostkowie. Dla dzieci z klasy I i ich wychowawczyni Pani Doroty Dei to był wyjątkowy dzień, na którym oprócz Pani Dyrektor Iwony Galbarczyk, rodziców, nauczycieli, uczniów klas II i III oraz przedszkolaków, byli specjalni goście: Czarownica ze swoim Smokiem, Duszki Szkoły oraz Wesoły Ptaszek.

Uroczystość poprowadzili uczniowie starszych klas Zuzanna Słowiejko i Szymon Puchniak. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Andrzej Galbarczyk ze szkolnym zespołem „Promyczki”. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli zdać egzamin i wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenki, tańczyli i wykonywali zadania, które pozwoliły na odczarowanie i uwolnienie Pani Dyrektor.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, złożyli odcisk swojego palca w kronice szkoły oraz otrzymali niespodzianki od rodziców, przedszkolaków i dzieci z klasy II, III i VIII. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu dzieci oraz goście obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą pierwsze miesiące nauki pierwszoklasistów.

Po uroczystej akademii pierwszaki oraz zaproszeni goście w radosnym nastroju udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawczynię i rodziców.

Kliknj link aby obejrzeć film.   

        {youtube} https://youtu.be/YDI-cbQxqzs {/youtube}

 

 D.D.