Menu główne

 11niep19  

101 lat Niepodległej 11 listopada 2019r.

 

W piątek 8 listopada o godz. 11.11  nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się na wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”.
 W tym samym czasie do śpiewania najważniejszej polskiej pieśni  przystąpiło miliony Polaków.

            „Niepodległa do hymnu!” była pierwszą częścią obchodów zorganizowanych przez naszą społeczność szkolną z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

We wtorek 12 listopada wszyscy w strojach galowych, z akcentami barw narodowych, spotkaliśmy się na uroczystym apelu ”Kocham Wolność”. Część artystyczną rozpoczęły dzieci
 z klasy I tańcem z flagami, przy dźwiękach pieśni „Niepodległość”. Następnie uczniowie starszych klas przypomnieli nam trudny dla naszego kraju czas - 123 lat niewoli narodu polskiego oraz jego dążenia do odzyskania upragnionej niepodległości. W czasie spotkania nie zabrakło wzruszających pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Promyczki”. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński, który  w ciepłych słowach przywołał wspomnienia zapisane na kartach historii naszej Ojczyzny.

            Po apelu Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk zaprosiła wszystkich obecnych na wspólny Marsz Niepodległościowy ulicami Mostkowa. 

Kliknj link aby obejrzeć film.   

        {youtube} https://youtu.be/oss-8tD9j1g {/youtube}

 

 D.D.