Menu główne

 12jsw19  

Betlejem w Szkole Podstawowej w Mostkowie.

13 grudnia 2019r.

 

Oczekiwanie na Święta  Bożego Narodzenia to magiczny, radosny czas. Już od wielu lat, w grudniowe popołudnie zapraszamy do naszej szkoły rodziców, mieszkańców Mostkowa i okolicy, na Jasełka i Spotkanie Wigilijne, aby w tym wyjątkowym czasie oczekiwania na narodzenie Dzieciątka Jezus, móc wspólnie odszukać świąteczny nastrój i rozbudzić magię tych niezwykłych świąt. Środowiskowe Spotkanie Wigilijne pod hasłem „Nasze Betlejem” odbyło się 13 grudnia. W tym roku gospodarzami spotkania byli: Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk oraz Sołtys wsi Mostkowo Pan Roman Wilk. Jasełka przepięknie przedstawiły dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych pod opieką Pań: Anny Zajkowskiej, Pauliny Dwojewskiej, Rozalii Urbanowskiej, Katarzyny Janic i Anny Resiak. Spotkaniu towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III, pod kierunkiem Pana Andrzeja Galbarczyka. Przybyłym na wigilijną uroczystość gościom czas minął w świątecznej, podniosłej atmosferze, w którą wprowadził wszystkich występ przedszkolaków oraz koncert kolęd wykonanych przez szkolny zespół „Promyczki” i Zespół Śpiewaczy „SONATA” z Mostkowa.

Po części artystycznej przyszła pora na życzenia świąteczne i noworoczne. Swoje życzenia tłumnie zgromadzonym gościom złożyli: Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk, Sołtys Sołectwa Mostkowo Pan Roman Wilk oraz Radny Rady Miejskiej Pan Jacek Poleszczuk. Proboszcz parafii p.w. św. Antoniego z Padwy ks. Andrzej Grochowski odprawił krótkie bożonarodzeniowe nabożeństwo, po którym wszyscy odśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”, przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnego wigilijnego posiłku.

Po spotkaniu każdy z obecnych mógł zakupić stroiki i dekoracje bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Kliknj link aby obejrzeć film.   

        {youtube} https://youtu.be/-hk8gFnImlE {/youtube}

 

 D.D.