Menu główne

             Screenshot 1

 TOTUS TUUS
XX Dzień Papieski

12.10.2020r.

 

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy od 247 lat! Został ustanowiony w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 14 października powstała z jego inicjatywy Komisja Edukacji Narodowej, jedna z ważniejszych instytucji Polski pod zaborami. Aby uczcić to wydarzenie i wyrazić należyty szacunek tej instytucji, właśnie 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

 W naszej szkole święto to celebrowaliśmy 13 października. Wielu uczniów wręczyło tego dnia laurki, kwiaty i złożyło życzenia swoim pedagogom. Dzieci mogły też obejrzeć wystawę zdjęć z dzieciństwa swoich nauczycieli i pracowników szkoły oraz odpowiedzieć sobie na pytanie ”Gdzie jest mój nauczyciel?”. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i wprowadzała wszystkich w humorystyczny nastrój.

 Pamiętając, że Dzień Edukacji jest świętem wszystkich osób, którym bliska jest polska szkoła, najlepsze życzenia kierujemy do nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Niech nauka i zaangażowanie w szkolne sprawy będą źródłem radości i wiary w sens codziennej wspólnej pracy.

D.D.