Menu główne

 04konorto261

           

Edycja wiosenna Konkursu Ortograficznego                       

        

         W kwietniu br. nauczycielki j. polskiego: Pani Magdalena Lisowska oraz Pani Aleksandra Żary przeprowadziły szkolny konkurs ortograficzny wśród uczniów klas IV-VIII. Konkurs przeprowadzono z podziałem na kategorie wiekowe IV-VI i VII-VIII.

     Celem konkursu było rozwijanie poprawności językowej wśród uczniów, w tym kształtowanie czujności ortograficznej, doskonalenie poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej, a także motywowanie do samodzielnego pogłębiania wiedzy.

         Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy polegał na pisaniu przez uczniów dyktanda ze słuchu. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 12 uczniów, którzy w poszczególnych klasach uzyskali najlepszy wynik. Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu przez wszystkich uczniów testu ortograficznego, natomiast uczniowie kl. VII-VIII dodatkowo pisali dyktando ze słuchu. Zwycięzcami zostały osoby, które popełniły najmniej błędów.

       Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych ukształtowały się następująco:

- w kategorii IV-VI tytuł „Mistrza ortografii” otrzymał Sebastian Ciołek z kl. VI, natomiast tytuł „Wicemistrza ortografii” otrzymała Karina Więckowska z kl. V,

- w kategorii VII-VIII tytuł „Mistrza ortografii” otrzymała Michaela Prymus z kl. VIII, a tytuł „Wicemistrza ortografii” otrzymał Miłosz Oberski z kl. VIII.

Serdecznie gratulujemy!

       

 

 

                                                                               

 

 

<p {line- height: 1.5; }