
20 lat z Janem Pawłem II w Szkole Podstawowej w Mostkowie
Z okazji XX-lecia nadania imienia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie odbyły się obchody jubileuszowe.
W tym wyjątkowym roku jubileuszu miesiąc maj został poświęcony naszemu Patronowi. Odbyły się cykliczne konkursy plastyczne, wystawy fotografii, korespondencji i arkuszy ocen Karola Wojtyły. 15 maja w szkole można było usłyszeć melodie papieskie podczas Przeglądu Pieśni Papieskiej, który poprzedził uroczyście celebrowany przez całą społeczność szkolną Dzień Patrona Szkoły.
Szkolne świętowanie rozpoczęliśmy 19 maja, przy obelisku Jana Pawła II, gdzie po przemowie Pani Dyrektor Iwony Galbarczyk i życzeniach Pani Ewy Rzepeckiej- Zięby uroczyście zapaliliśmy znicze. Następnie przeszliśmy w odświętnym korowodzie do kościoła, gdzie jubileuszową mszę św. celebrował dla nas ks. Ryszard Iwaniuk. Po rekolekcyjnym kazaniu ks. Ryszard udzielił wszystkim zgromadzonym indywidualnego błogosławieństwa z relikwiami Jana Pawła II. Po powrocie do szkoły uczestniczyliśmy we wzruszającej akademii przygotowanej przez uczniów i nauczycieli oraz szkolny zespół „Promyczki”, pod hasłem „ 20 lat z Janem Pawłem II”. Po tradycyjnym wspólnym tańcu dla naszego Patrona, uczniowie z klas IV-VIII uczestniczyli w konkursie wiedzy o Patronie, zaś dzieci młodsze zaproszone zostały do zabaw plastycznych i ruchowych na powietrzu. W nagrodę po umysłowych i sportowych zmaganiach wszyscy otrzymali zaproszenie na ulubione ciastka Karola Wojtyły – pyszne „wadowickie kremówki”. Zwieńczeniem obchodów były tradycyjne w naszej szkole podchody z Janem Pawłem II.
Swoją obecnością zaszczycili nas, w tak ważnym dla naszej społeczności szkolnej dniu, zaproszeni goście: Burmistrz Barlinka Pani Bernarda Lewandowska, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Barlinku Pani Magdalena Walaszczyk – Syroka, sędzia Pani Ewa Rzepecka - Zięba, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Barlinku Pan Jacek Poleszczuk, proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Przybiernowie ks. Ryszard Iwaniuk.
Uroczystości jubileuszowe zakończyliśmy w piątek 22 maja Rajdem Papieskim Nordic Walking do malowniczej miejscowości Kornatka oraz grillem z kiełbaskami, integracyjnymi rozmowami i zabawami.
Bardzo dziękujemy za wsparcie, obecność i dobre słowo: Przyjaciołom Szkoły, Gospodarczemu Bankowi Spółdzielczemu w Barlinku, Nadleśnictwu Barlinek i Radzie Rodziców.
Słowa naszego Patrona nieustannie inspirują naszą społeczność szkolną do działania, rozwijania pasji, wzajemnego szacunku oraz niegasnącej radości ze wspólnego tworzenia historii naszej szkoły.
Patron naszej szkoły to Ojciec Święty.
Wśród dzieci i młodzieży zawsze był uśmiechnięty .
Na całym świecie każdy dobrze wie.
Jak kiedyś papież nazywał się.
Karol Wojtyła, Jan Paweł II.
Takim patronem od 20 lat ta szkoła się chlubi.
<p {line- height: 1.5; }