W dniach 30.03-01.04.2026 biblioteka szkolna zoragnizowała kolejną akcję zachęcającą uczniów do czytania książek. A wiosenna przerwa świąteczna to doskonała okazja, by odpocząć aktywnie, przenieść się w świat wyobraźni i oderwać od codzienności. Do biblioteki przychodzili uczniowie indywidalnie jak i w grupach.
W ramach tej akcji przeporwadzono również lekcje biblioteczne w klasie 6 i 5. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jaki jest wpływ czytania na rozwój mózgu nastolatka. Doskonałą zabawą była także zabawa Bingo.
W akcję włączyli się również wychowawcy i nauczyciele.