Menu główne

 

04konkursfoto26

           

            

Konkurs fotograficzny z okazji

Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Z okazji Światowego dnia Książki i Praw Autorskich przeprowadzono konkurs fotograficzny pt. „Z książką mi do twarzy – czytam tam, gdzie lubię!” Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielem edukacji zdrowotnej.

Celem konkursu fotograficznego było:

  1. promowanie czytelnictwa wśród uczniów,
  2. promowanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego,
  3. rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej,
  4. zachęcanie do poszukiwania ciekawych miejsc i sytuacji sprzyjających czytaniu książek,
  5. kształtowanie świadomości związanej z poszanowaniem praw autorskich,
  6. uświadomienie korzyści zdrowotnych wypływających z czytania.

Zadaniem uczestników konkursu było jest wykonanie fotografii przedstawiającej sytuację lub miejsce, w którym można czytać książki. Do organizatorów wpłynęło sześć prac, które były zgodne z tematem oraz warunkami uczestnictwa. Rozstrzygnięcie konkursu zostało przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I–III oraz klasy IV–VIII. Skład komisji składał się z nauczycieli organizatorów, Pani Dyrektor oraz nauczycieli plastyki.

Wyniki konkursu:

- kategoria klas I-III:

Miejsce I- Michalina Więckowska, kl. III

Miejsce II- Julia Lisowska, kl. II,

Miejsce III- Filip Radziszewski, kl. III.

Wyniki konkursu:

- kategoria klas I-III:

Miejsce I- Oliwia Kubiaczyk, kl. V

Miejsce II- Karina Więckowska, kl. IV

Miejsce III- Maksymilian Piekarski, kl. VI.

 

Miłośnikom czytania serdecznie gratulujemy!

      

           

 

 

 

                                                                               

 

 

<p {line- height: 1.5; }